Robogunk

s20A mérkőzés előtt az egyik legnagyobb kérdés az volt, hogy a mi eddigi három tétmeccsünk – de főleg az utolsó – sokat kivesz-e a játékosokból vagy ez inkább előny a Győrrel szemben? Nos, látva a kilencven percet, a válasz egyértelmű. Hasonló támadó felfogás, mint kedden, csöppet gyengélkedő védelem, négy gól, a Győr pedig padlón az első negyvenöt perc végén. Azonban hiába a nagy arányú győzelem, amelyet a bajnoki cím szempontjából az egyik legnagyobb ellenfelünk felett arattunk. Most nem tudunk ennek felhőtlenül örülni. Ez a győzelem nem kompenzálta az elszenvedett veszteséget.

Kitartott a lendület keddről, persze kellettek hozzá a friss emberek. Nagy, Máté, Kulcsár és Sidibe is lehetőséget kaptak, valamint Ramos is a kezdő tizenegyben lépett pályára Varga mellett. Felállásunkat mindegy, hogy milyen formációnak nevezzük – 4-1-4-1, 4-2-3-1, 4-3-3 -, annyiban hasonlított a Skenderbeu ellenihez, hogy Ramosra hárult a rombolás, labdaszerzés, vagyis a védők előtti játék. Az egyedüli csatárt, aki most Sidibe volt, két oldalról támogatta Rezes és Kulcsár, Szakály pedig a csatár mögötti pozícióban szerepelt ismét. A védelmünk az előző szezon utolsó meccsein látott összeállításban lépett pályára, sajnos voltak gondjaik. A győrieknél nem különben, úgy látszik, ahol Lipták van a védelem tengelyében, ott az ellenfél kapuja nem marad üresen.

s21

Pontosan úgy kezdtük a mérkőzést, hogy már az első percben eloszlott minden kétely a fáradtságunkkal kapcsolatban. Az ellenfélnek nem adtuk meg a kibontakozásra az esélyt, gyorsan és agresszívan törtünk előre, amelynek először csak egy helyzet, majd pedig két gól lett a jutalma. Ráadásul egyik viccesebb volt a másiknál, az elsőnél gyönyörűen karamboloztak a győri védők saját kapusukkal, a másodiknál pedig Szaki feje volt jó helyen, bár száz százalékos tudatosságról merész lenne beszélni. Ekkor jött be a hiba, rögtön szépített az ETO, már itt is látszott, hogy van hiba a védekezésben. Meggyűlt a bajunk a védelem mögé passzolt labdákkal, ráadásul a győriek jól szélesítették a pályát is, így Andric sokszor kapta üresen a labdát. Ilyen szituációból esett a gól is. A középpályát ezzel a felállással tudtuk uralni, ez volt a siker kulcsa. A győri középpályások a támadásainkat nem tudták megállítani, Pátkai és Trajkovic a játék szervezésében csődöt mondott. Saját hibáinknak köszönhetjük a győri ziccereket. A második játékrészben félgőzzel játszottunk, nem akartuk az összes erőnket elhasználni. Az ETO nyomása nem érett góllá, habár többször odaszögeztek minket a tizenhatos környékére.

Azt hoztuk, amit kellett. Gyorsan eldöntöttük a mérkőzést, majd „pihentünk” a második negyvenöt percben. Nem kalkuláltuk bele – nem is lehet – a sérüléseket, így azok nem tudtak lejönni, akikre fontos szerep fog hárulni szerdán. Szép győzelem volt, nagyszerű egyéni teljesítményekkel, de túl sokat vesztettünk. Még lehet nagyobb baj is.

Percek, események

8. perc: Varga adott be jobbról, Rezes fejelte középre, Sidibe csak felfelé tudta bólintani a labdát, így Stevanovic rárontott. A kapus összeütközött védőjével, a kipattanót Sidibe kotorta be. 1-0

10. perc: Nagy hosszú indítása Kulcsár felé, aki lefutja védőjét, majd kapura lő. Stevanovic kiüti, Sidibe lő, de gyatrán, Szakály fejéről pedig a kapuba pattan a labda. 2-0

11. perc: Egy védelem mögé passzolt labdával Andric lép ki, akinek gyenge lövése Novakovic lábai közt kerül a kapuba. 2-1

21. perc: Egy szép baloldali akció végén Sidibe szerzett gólt: Rezes-Szakály-Rezes volt a labda útja, aki Sidibének centerezett. 3-1

45+1. perc: Verpecz hatalmas bravúrja után szögletet rúghatott a Győr, a beadást lehúzta a kapus. A kidobása után gyors kontrát vezettünk, a labdát Kulcsár kapta meg, aki befelé cselezett, majd egy védő lábai között a kapuba lőtt. 4-1

53. perc: Tajkovic tizenegyesét védte Verpecz!

Pontok

Novakovic: A gól az ő hibája, de a tavalyi nagyszerű teljesítmény után törvényszerű a hiba. Sajnálatos sérülése fontosabb most. Jobbulást, várunk vissza!

Verpecz: Zseniálisan állt be, hatalmas bravúr az első félidő végén, majd tizenegyest védett. 9

Nagy: Egy párszor beindultak mögé, de alapvetően jól teljesített. 6

Máté: Lassúságát próbálták kihasználni a győriek a mélységi indításaikkal. 6

Mészáros: Nem tűnt ki, de hozta, amit kell. 6

Korhut: Tőle sem láthattunk extrát. 6

Ramos: Nála még sok a pontatlanság, lassúak a passzai. Ez még javulni fog. 6

Varga: Hatalmasat küzdött, gólpasszt adott. Kapott is rendesen. 7

Kulcsár: Szélsőként még mindig elviselhetőbb, de védekező játéka pocsék. Párszor csak nézte, ahogy Nagy védekezik két emberrel szemben. A gólja szép, de szerencsés volt. 6

Rezes: Jól teljesített, segített védekezni, gólpassza is volt. 7

Szakály: Szerencsés gólt szerzett, a csatár mögötti szerep fekszik neki. 7

Sidibe: Két gól, nagyszerű kezdés. Eléggé nyegle a mozgása, csapatjátékban is gyengébb. 8

Coulibaly: Félidőben beállt, ziccert rontott, de küzdött, futott. 6

Nikolov: Beállt.