Hétvégi levezetés

libakupa3

Másnak nem is nagyon lehet nevezni ezt a meccset, mint a kemény, edzésekkel teli hét lezárásaként megvívott könnyed, levezető mérkőzés. A csapatok, de főleg a vendég újpestiek nem szakadtak meg a pályán, mégis osztálykülönbség volt a két gárda között, és sikerült visszavágnunk a hétközi vereségért a lila-fehéreknek

A hangulat ezúttal is családias volt, hazai részről 5-600, míg vendég oldalon 17-18 drukker gondolta úgy, hogy a vasárnap esti film helyett az izgalmas Ligakupa sorozat 4. fordulójának zárómérkőzését tekinti meg az Oláh Gábor utcán. Ennek megfelelően a színvonal sem verdeste az eget.

Kondás Elemér érthető módon többnyire az alapcsapat tagjainak szavazott bizalmat, ezzel is meccsben tartva őket a válogatott szünet alatt, a sérülteket és a válogatottnál lévőket a keret azon tagjai pótolták, akik tegnap nem kaptak szerepet az Ungvár elleni edzőmeccsen. Újpesti oldalon számomra kissé érthetetlen módon főként fiatalok kaptak szerepet, pedig mikor, ha nem most lett volna lehetősége Jos Daerdennek próbálgatnia a csapatát, illetve lett volna egy kiváló alkalom, hogy gyakorolják a taktikát és minél jobban összeszokjanak. Ők tudják.

lokiutelk

Az első félidő eleje elég lagymatagra sikeredett, sőt az elején még inkább az Újpestnek voltak ígéretes támadásvezetései (mert azért ördöngös gólhelyzetekről még ekkor sem beszélhettünk a részükről), aztán a félidő felére már átvettük az irányítást. Rezes és Yannick gyakran cserélgették a két szélt, utóbbinak talán huzamosabban is érdemes lenne ott kipróbálnia magát, mert bal oldalról indulva rendszeresen befelé cselez, de mivel totálisan bal lábas, sohasem lő kapura, és gyakran halnak el akcióink ily módon. A Spitzmüller-Lucas duó középen nem a forintos labdáikkal vetették magukat észre, így Sidibének és Coulibalynak is gyakran kellett visszalépnie labdáért. A várva várt vezetést a 28. percben szereztük meg, amikor egy buta szabálytalanság után Korhut értékesítette a megítélt büntetőt. Utána Coulibaly villantotta meg ismét penge technikai tudását, gyönyörű egyéni akció után vágta a labdát a hosszú sarokba.

A második félidőben aztán egy darabig leginkább az volt a legizgalmasabb jelenet, amikor Pollák mentegetőzött az őt szidó közönségnek, hogy nem is kapott két sárgát, de azért mi is villantunk egy szépet, mert egy nagyszerű adogatássorozat után Coulibaly forgácsolta szét kapásból a keresztlécet. A kegyelemdöfést végül az egész meccsen jól játszó Korhut adta meg az Újpestnek a 70. percben egy szép lövéssel. Ezen kívül még Kulcsárnak volt néhány jó megindulása, de több gól már nem született. Az egyetlen hiányérzet a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy ezúttal nem kapott lehetőséget Kiso, Slimane és Pölöskey, akiket jó lett volna ismét tétmeccsen látni, hogy mire is képesek, ezúttal az első csapat tagjaival a kezdőben. De az ő játékukra ezúttal a tegnapi edzőmeccsen került sor. Összességében jó volt ez a meccs arra, hogy meglegyen a meccsterhelés, és hogy például Czvitkovics is játékban legyen, mert az látszik, hogy neki még jócskán van lemaradása.

Pontozás

Verpecz: Nem volt sok dolga, az elején néhány beívelést, és egy szabadrúgást kellett megfognia, nem ez volt élete legnehezebb meccse. 6

Nagy: Továbbra is keresi tavalyi önmagát, meccshiánya is van, ez még mindig nem az igazi. 6

Varga R.: Stabil volt, bár mozgása kissé darabos, középső védő cserének tökéletesen megteszi majd a későbbiekben. 6

Simac: Átjátszhatatlan volt, gólt is szerzett majdnem szöglet után, Mészárossal ketten az NB1 legjobb belső védő párosa. 7

Korhut: Kétségkívül a meccs embere, és nem csak két gólja miatt, nagyon veszélyesen játszott előrefelé, és még a mesterhármas is meglehetett volna, ha az első félidőben szépen kijátszott helyzete után be tud találni a kifutó kapus mellett. Ezt a játékot várjuk tőle majd bajnokikon is, ez már a tavalyi Korhut Misire emlékeztetett. 8

Rezes: Nem nyújtott emlékezetest, de rosszul sem játszott. 6

Spitzmüller: Védekezésben még csak-csak, előre játékban már kevésbé volt jó, de nem is az a feladata. 6

Lucas: Számomra csalódást keltő volt a mai játéka (is), irányító létére nem vállal fel kockázatos indításokat, ezáltal nincsenek kulcspasszai sem, lövései erőtlenek. Ez még mindig kevés az NB1-re, kölcsön kellene adni egy NB1-es középcsapatnak, ahol rendszeresen játszhatna. 5

Yannick: Ma sem futotta szét magát, amit a csapattársak is rendszeresen a szemére vetettek, mikor nem úgy helyezkedett, ahogy kellett volna, Egy 11-est azért összehozott, illetve kiosztott majdnem egy gólpasszt is Coulibaly kapufájánál, és a jobb oldalon egész jól játszott. 6

Sidibe: Mintha a pályán sem lett volna, labda alig volt nála, sokszor jött vissza egészen a felező vonalig labdáért, emiatt gyakran maradt le az akcióknál. 5

Coulibaly: Ő sem hajtotta szét magát, de a 2. gólnál villantott egyet, és kapufája is volt, továbbra is az NB1 legjobb csatára. 7

Kulcsár: Lendületet vitt a játékba, volt pár ígéretes megindulása, amiknél a nehezét rendre megcsinálta, de utána rossz megoldásokat választott, így nem lett végül semmi belőle. Továbbra is a jobb szél az ő igazi posztja. 6

Czvitkovics: 25 percet kapott, de semmi maradandót nem nyújtott. Fizikálisan láthatóan le van maradva, jó lesz összekapnia magát, mert most már szükségünk lenne az ő játékára is.

Bernáth: Beállt.