Teremtorna – ÉLŐ

rezesA belépők fele elővételben elfogyott, Miskolcról 300 diósgyőri fanatikus érkezett, egyre többen váltanak a helyszínen is jegyet. A Debrecent a hazai közönség, a Diósgyőrt két névtelen felajánló magánadománya is doppingolja a fődíj mellett. A Gyirmót nagyon készült a megmérettetésre, egész héten speciális tréningeket vezényelt játékosai számára Kiprich József. A Győr tartalékos csapattal szerepel, egész pontosan az NB II-es keret tagjai mutathatják meg magukat. A Haladás három sorral száll harcba, s Aczél Zoltán érmet vár tanítványaitól. Fodrek, Nagy II Gábor és Molnár viszont nem áll a mester rendelkezésére. Vannak hiányzók a Vasasnál is, ám a legjobbjaira  azért számíthat Komjáti András. Aki bízik benne, hogy játékosai függetleníteni tudják magukat a körülményektől. 13:37-kor a DVTK-Vasas találkozóval kezdődik a lényegi program. A végén csak egy maradhat. Folyamatosan frissülő online beszámoló.

DVTK – Vasas

Megkezdődött a találkozó, s rögtön meg is szerezte a vezetést a Diósgyőr, Gal révén. 1-0

Felébredt a Vasas a bekapott gól után, s az általunk is kiemelt Arsics egalizált. Sokáig azonban nem örülhettek, Abdouraman újra vezetéshez juttatta a Diósgyőrt. Egy gyors kontra után volt eredményes a légiós. 2-1

Arsics megállíthatatlan, vezérletével nem hagyja magát Angyalföld, 2-2-re alakítja az állást a félidő hajrájában.

Felpörögtek az események, a csupaszív Lippai folytatta a sort. Majd az utolsó percben Gohér és Ferenczi egyaránt beköszönt. Így a félidőben 4-3 a „pályaválasztónak”.

A változatosság kedvéért újra döntetlen, Beliczky a gólszerző. Mindkét gárda roppant motivált, fordulatos, élvezetes meccs, ahol felváltva forognak veszélyben a kapuk. 4-4

Kit lep meg ezen az őrült összecsapáson, hogy újra vezet a Diósgyőr. 5-4 oda, na de meddig? Abdouraman második találatát jegyezte.

Megtört a jég, kettőre növelte előnyét a DVTK, Gal is duplázott, kezd eldőlni a meccs. Egyébként ez volt az eddigi legszebb találat, hatalmas löket hagyta el Gal lábát.

Nyert a Diósgyőr, mit ne mondjak jól kezdődik a torna, a diósgyőri tábor szenzációs hangulatot varázsolt a csarnokba. 6-4 a vége.

DVSC – Gyirmót

Jönnek a mieink. Úgy fest itt nem lesz akkora gólparádé.

A félidő közepén járunk, valamivel veszélyesebbek vagyunk.

Jóval többet van nálunk a labda, de egyelőre meddő mezőnyfölényt tudtunk csak kicsikarni. Meglepően csendesen zajlik amúgy a meccs.

Nem bírunk a hátul rendkívül masszív Gyirmóttal. Kicsit rozsdásak vagyunk még érzésem szerint. Sőt Polyák révén előny a vendégeknél, 0-1.

Na ez végre felpörgetett bennünket, gyorsan meg is van az egyenlítés, Kabát mattolta a gyirmóti portást. Gyerünk! 1-1

Ha egy üzlet beindul… Kabát megunta a szarakodást, második góljával már mi vezetünk. 2-1

Jóval parázsabbá vált a meccs, 4 perc még hátra.

A végén még Szakály és Vinicius előtt is adódott egy-egy lehetőség, de maradt a 2-1. A Dombi-Ramos-Vinicius-Szakály-Balajti sor ügyesen tartotta az eredményt.

Ezzel nagy lépést tettünk a továbbjutás felé.

Vasas – Haladás

Jobban kezd a Vasas, nagyszerű összjátékot követően azonban kimarad az ordító ziccer. Másodjára azonban már nincs menekülés, Mundi Roland juttatja vezetéshez a Vasast. 1-0

Most a Haladás ragadta magához a kezdeményezést, a szombathelyieket egy 20-30 fős Hali-tábor is igyekszik nagyobb erőbedobásra ösztökélni.

A félidő derekán Lázok két óriási lehetőséget is elpuskázott. A Haladás próbál irányítani, de a Vasas kontrái fantáziadúsak.

Néhány másodperccel a félidő vége előtt, Ferenczi gurít a bal alsó sarokba Rózsa mellett, így már 2-0.

Néhány perccel korábban Végh kis híján összehozta a Haladás egyenlítő találatát, azt követően veszélyes lövések mindkét oldalon voltak, ám a kapusok eszén nem sikerült túljárni. Aztán amikor már mindenki a térfélcserére készült, érkezett Ferenczi.

Nincs szerencséje a Haladásnak, az angyalföldieket most kisegítette a kapufa.

Kezd eldőlni, Lázok szerzett labdát a palánk mellett, majd kiosztott egy kötényt és felragasztotta a játékszert a jobb felsőbe. 3-0

Sipos a félig üres kapuba sem tud betalálni, így nincs meg a szépítés.

Most már összejött, Halmosi hatalmas labdáját Schimmernek már csak be kellett pofoznia a hálóba. 3-1

Tóth Péter emelt a kapuba, de a játékvezető nem adta meg a gólt. 2 perc van hátra.

3-1 a vége. Így érdekesen alakul a B csoport, mert ha a Haladás a Diósgyőrtől is vereséget szenved akkor kiesett, ha győz akkor viszont körbeverés alakul ki. Halmosiék későn találták meg a selejtezőbeli formájukat.

Győr – Gyirmót

A találkozó előtt Herczeg Andrást és Dombi Tibit díjazták, amit Kósa Lajos polgármester adott át a két sportembernek.

Megkezdődött a nyugati ütközet, s a Gyirmót rögtön kapujához szegezi a Győrt.

Büntető a Gyirmót javára. Amit Kozmér kíméletlenül értékesített, a léc alá bombázva.

A nézőket nem hozza lázba ez az összecsapás, úgyhogy inkább egymásnak üzengetnek mindenféle szépet.

Egy klasszikus kispályás támadás végén Tóth lőtte ki a hosszú alsót, de a középkezdés után azonnal szépít a Győr. 1-2 az állás.

Beindult a nagyüzem, Kiss Zsolt a kapust megelőzve kotorta be a labdát. 1-3

Szép ellentámadás végén Laki Balázs is feliratkozott a táblára. Sima liba, 1-4.

Polyák második gólját szerzi a tornán, így lassan technikai KO. 1-5 a félidőben.

Szép lassan csordogál a második félidő…Iszonyat vérszegény a Győr, így a meccs gyorsan robog a totális unalom felé. Még 4 perc.

Egy eladott labda után kozmetikáz az eredményen a Győr.

Előbb Laki Balázs gurított az üres kapuba, majd egy sarokrúgás után egy Nyitrai-fejest követően alakult ki a végeredmény. 3-6

DVTK – Haladás

Még zajlik az amerikaifoci bemutató, de a diósgyőri drukkerhad már megkezdte a hangolást.

Elkezdődött a meccs… És vezet a Szombathely, Kenesei első lövését még blokkolta a védő, de másodjára már nem hibázott. 0-1

A Haladás nagyon felszívta magát erre a találkozóra, a vasiak sokkal koncentráltabbak, mint az első találkozón és formás támadásokat vezetnek.

Egy csúnya labdavesztést nem tudott kihasználni a Diósgyőr, Abdouraman a kapussal szemben csúnyán mellédurrantott. Ezt meg is büntetette a Haladás, Oross révén 0-2.

Visszajön a meccsbe a Diósgyőr, Lippai húzogatott a bal szélen, majd kilőtte a hosszú sarkot. De jön a válasz azonnal, Kenesei másodszor is beköszön, így újra két gól a különbség. 1-3

Kenesei triplázott, miután egy levágódó labdát a kapu közepébe bombázott. 1-4, jó hangulatú meccs.

Korolovszky 5-1-re módosítja az állást, kezd bajba kerülni a Diósgyőr. Vége a félidőnek.

Bacsa Patrik visszahozza a diósgyőri reményeket, nagyon kellett a miskolciaknak, mert közük nem volt a meccshez az elmúlt percekben.

Hatalmas bombát hatástalanított a Hali kapusa, Mursits. Jó a meccs.

Ismét a Szombathely irányít, de hiába rendeztek tűzijátékot a rivális kapuja előtt, a gól elmaradt. A második félidő felénél járunk.

Gólt kell lőnie a Diósgyőrnek, különben kiesik. Mursits véd újra egy kellemetlenül megpattanó lövést.

Vadász Viktor meg is teszi mindezt, aki egy sarkazást követően lőtte el a labdát Mursits mellett, 3-5.

3-5 a vége. Ezzel ebben a csoportban mindenki azonos pontszám, azonos gólkülönbség.

Ezzel a Haladás elbúcsúzott a további küzdelmektől, a Diósgyőr és a Vasas az elődöntős. Megbosszulta magát a sok elpuskázott helyzet.

DVSC – Győr

Kabát-Varga-Czvitkovics-Mijadinoszki-Bódi sorral kezdtük meg az összecsapást, mi dominálunk.

Varga lőtt a fél pályáról az üres kapu fölé, miután rosszul futott ki a győri kapus.

Gyönyörű Bódi-Cicó összjátékot követően sincs meg a vezetés, de érik a gólunk.

Egy győri szabadrúgást Novakovics magabiztosan hárít. Sajnos nagyon érződik, hogy a debreceni ultrák nincsenek ott a Főnixben…

Sorcsere nálunk. A Nagy-Fodor-Spitzmüller-Rezes-Szilágyi összetétel van most a gyepen.

Szilágyi kisodródott helyzetből lőtt, s labda majdnem besurrant a palánk segítségével.

Vége az első félidőnek, óriási százalékban birtokoljuk a labdát, de hiányzik belőlünk az átütőerő. Ha nyerünk, vagy döntetlen akkor a Vasassal játszunk az elődöntőben.

Megvan a vezetés! Egy szabadrúgás-kombináció után Szakály okosan a bal alsóba helyezte a pöttyöst. 1-0

Yannick az első meccsen összeszedett egy kisebb sérülést, de most újfent ott van a játéktéren Vinicius helyén.

Hibáztunk a palánk mellett, a középre tett labdát pedig gond nélkül pofozta a hálóba Molnár, 1-1.

Újra pályán az első sor, Mijadinoszki pedig szépen fordul le őrzőjéről, de a kapus semlegesíti a löketét. Rá egy perccel Bódi ellenben már nem hibázik. Ismét nálunk az előny. 2-1

Majd újra Bódi, és már kettővel megyünk. 3-1

2 perc van még hátra, csak behúzzuk ezt a meccset is. Jöhet a Vasas!

Ramos mentett a gólvonalról, aztán viszont szabálytalankodik a büntetőterületen belül. A megítélt büntetőt Novakovics nem tudja védeni. 3-2, s ez a vége.

Vége a csoportkörnek, a Győr kiesett. A másik elődöntőben Diósgyőr-Gyirmót, tehát sor kerül a nyíregyházi selejtező fináléjának visszavágójára. Több kell tőlünk a folytatásban!

DVSC – Vasas

Megkezdődött az 1. elődöntő, s mi vezetjük az első támadást.

Jól kezdünk, Mijadinoszki lő, Végh véd a kipattanóra rástartol a macedón bekk, de csúnyán fölé lő.

Megvan a vezetés, Kabát lőtte rá a palánkra, s Mijadinoszki meg egy Vasas játékos segítségével a labda a kapuba pörgött. 1-0

Sorcsere, jönnek Rezesék, a kezdő ötösünk nagyszerűen meghúzta az első 6 percet. Mijadinoszki különösen aktív volt.

Novakovics szenzációsan jött ki, így megakadályozta Beliczkyt a gólszerzésben.

Most a Vasas került fölénybe, de némi szerencsével megúsztuk kapott gól nélkül. 3 perc még az első játékrészből.

Balajti káprázatos cselekkel indult meg, de az utolsó védőt már nem sikerült befűzni. Szép jelenetsor.

Vége a félidőnek. Nincs lefutva semmi, de az kijelenthető, hogy magasabb sebességi fokozatba kapcsoltunk a korábbi szakaszhoz képest.

Hatalmas helyzetben Kabát lövését védi Végh…majd Mijadinoszki veszélyeztet,  aki nagyon él.

Nyom a Vasas, többször is az utolsó pillanatban takarítottuk el a labdát a helyzetbe kerülő játékos elől. Aztán egy kontrából Varga sistergős lövését Végh bravúrral tolja fölé.

2-0 ide! Cicó forintos labdáját Kabát a jobb alsó sarokba bikázta, szép akció volt. Igazi kispályás gól.

4 perc a hátralévő idő.

A társak Dombi Tibivel is gólt lövetnek, bebiztosítjuk a győzelmet. 3-0

Újabb szép támadás, Szakállyal szemben szabálytalankodnak, így büntető következhet. A nézők Dombi nevét skandálják, aki odaáll, ám nem tudja belőni, így maradt a 3-0. Bent vagyunk a döntőben!

Magabiztos győzelem, ugyan továbbra sem sziporkázunk, de technikailag egyértelműen kiemelkedünk a mezőnyből.

DVTK – Gyirmót

Laki Balázs szépen pörget a felsőbe, ezzel a Gyirmót kerül előnybe. Szépségdíjas találat.

Eddig nem ízlik a Diósgyőrnek a Gyirmót agresszív letámadása, de nagy küzdő a miskolci gárda.

Gal harmadik góljával szinte a semmiből egyenlít a Diósgyőr.

Jézus, ajtó-ablak helyzetben is hibázni tudott Tóth, már mindenki verve volt, de a gyirmóti játékos ki tudta hagyni a ziccert.

Elképesztő hiba után fordít a Diósgyőr, Deli kapus gyakorlatilag belerúgta a labdát a rátámadó csatárra, ami a hálóba vánszorgott. 2-1

Újabb védelmi megingás gyirmóti oldalon, amit Faggyas Milán büntetett meg. A Gyirmót saját magát veri meg, 3-1.

Megtörtént a térfélcsere, a rendkívül motivált diósgyőriek egyre magabiztosabbak.

Visszajött a Gyirmót, egy hosszú indítást Szabó Csaba váltott gólra. 3-2 és 8 perc.

A keresztléc mentette meg a Diósgyőrt az egyenlítéstől.

Gohér eladott labdáját Böjte nem tudta kihasználni szemtől-szemben a kapussal.

Büntetőhöz jut a Gyirmót…de Baumgartner elhibázza 9 méterről.

Vészkapussal támad a Gyirmót….és ennek eredményeként Baumgartner jóvá teszi hibáját, 3-3.

Vége. Következhetnek a büntetők.

Tóth és Lippai is belőtte. Kozmér sem hibázik. Dobos szintén könyörtelen. Baumgartner másodszor is kihagyja…hihetetlen. Gohér pedig a döntőbe lövi a Diósgyőrt.

Bronzmeccs, Vasas – Gyirmót

A specialista Laki Balázs beforgatta védőjét, majd bezúdította a labdát a felsőbe védhetetlenül. 0-1

Kombinatívabb, veszélyesebb a Gyirmót eddig, csak Véghnek köszönheti a Vasas, hogy nincs nagyobb baj.

4 perc van hátra az első játékrészből.

Németh Norbert egalizált 10 méterről.

Horváth Rudolf két szép csel után Laki elé tálalt, aki nem is hibázott, közvetlen közelről tessékelte be a labdát, újra vezet a Gyirmót.

Remek húzogatás után Tóth Norbert teszi fel az i-re a pontot, 1-3.

Ferenczi hozza vissza a meccsbe a Vasast, szépen fordult le, majd közelről a jobb sarokba lőtt. 2-3

Visszavett a Gyirmót, inkább az eredmény tartására rendezkedtek be. 6 perc még.

Némi szerencsével, de egyenlít a Vasas Lázok révén, pedig már úgy tűnt elszórakozza a helyzetet a támadó.

Kozmér lőtte rá a palánkra, a visszapattanót Laki a hálóba pofozta. 3-4

Az utolsó percben vészkapussal támadott a Vasas, de Boros saját térfeléről az üres kapuba ívelt. 5-3-ra nyert a Gyirmót, így övék a bronzérem.

Döntő, DVSC – DVTK

Tegyük meg az utolsó lépést!

Az első lövőhelyzet a Diósgyőr előtt adódott, de Bódi blokkolt.

Mi maradt ki…Bódi szépen hámozta át magát ziccerig, a kapust is kicselezte, de Gohér önfeláldozóan menteni tudott.

Aztán viszont már nincs pardon, Kabát 4. góljával 1-0-ra vezetünk. Hajrá!

A félidő felénél a szokásos sorcsere, Rezesék a pályán. Aztán Abdouraman forgácsolja szét a kapufát, pfff megúsztuk.

Gohér távoli, jól eltalált lövésével egyenlít a Diósgyőr.

2 percig emberelőnyben játszhatunk.

Balajti cikázott át a védőkön, majd elfektette a kapust is, és a hálóba gurított. Újra nálunk az előny. Majd Verpecznek kell védenie.

2-1 féltávnál.

Jól játszunk, de ezt a Diósgyőrt nem szabad leírni. Megkezdődött a második felvonás.

Czvitkovics Peti is megmutatja milyen csodás rúgótechnikája van, kettővel megyünk. Innen már be kell húzni.

Faggyas fegyelmezetlensége után újfent 2 percig létszámfölényben vagyunk.

6 perc van hátra a döntőből, amikor Vadász jobb lábbal nagy gólt ragaszt, 3-2.

Megkezdődött az utolsó két perc. És Bódi eldönti, 4-2.

Vége, vége. 4-2 arányban felülmúltuk a Diósgyőrt is. Hibátlan mérleggel terembajnok a Loki, immáron harmadszor!

Meccsről-meccsre javultunk, s legfőképp ragyogóan védekeztünk. Gratulálok a srácoknak, megérdemelt a siker!

(A kép forrása: dvsc.hu)