Három pont és más semmi

couly_kecsoDobogósként érkezett csapatunk a tavalyi újonc Pécs otthonába a soros bajnokijára, melyen több sérült játékost nélkülözve, de nagyjából az alapcsapattal játszva próbáltunk győzedelmeskedni Supka Attila együttese fölött. A héten – négy játékosunkat leszámítva – végre csak a bajnoki meccsre kellett összpontosítania a stábnak és a játékosoknak, mely mindenképpen bizakodásra adhatott okot a szurkolók körében is. A végén aztán csak a megszerzett pontoknak, francia csatárunk góljainak, valamint másik francia játékosunk visszatérésének örülhettünk, a mutatott játéknak semmiképpen sem.

Nem utazott el Pécsre Varga József, aki a válogatott keddi mérkőzésén szedett össze kisebb sérülést, ellenben az idei szezonban először volt ott a keretben másik kulcsjátékosunk, Selim Bouadla. Újabb változás történt kapusposzton is, érthető okokból ismét montenegrói válogatottunk, Polekszics állt a gólvonalra. A PMFC-nél nagyobb változások nem történtek az elmúlt hetekhez képest, bár erre a jó szereplésük miatt nem is nagyon lehetett számítani. Bekerült viszont a kezdőbe Bodnár László, aki annak idején komoly szerepet játszott a BL csoportkörbe jutásunkban. Supka mester tanítványai a jó védekezéshez párosuló rossz helyzetkihasználással egy győzelmet és két döntetlent számlált a tabellán, könnyű meccsre tehát egyáltalán nem számíthattunk.

loki-pécs121

Arra azonban talán a legpesszimistább drukkerek sem számítottak, hogy a Pécs gyakorlatilag megöli a játékunkat, az első perctől fogva agresszívan letámadnak már a mi térfelünkön, és egyre-másra alakítják ki a helyzeteiket. Pedig ez történt. Játékosaink meglehetősen fáradtan és kedvtelenül járatták a játékszert, ha éppen náluk volt. Helyzetig gyakorlatilag az első negyvenöt percben nem is jutottunk, egy-két távoli próbálkozást jegyezhettünk fel mindössze. A 4-5-1-es formáció ezúttal sem tűnt működőképesnek, Bódi továbbra sem tud középen játszani, és a két szélsőnkben sem volt átütő erő. Elöl Coulibaly szokásos harcát vívta a védőkkel, kevés sikerrel. Félidőben ezért kisebb váltásra is szánta el magát Kondás Elemér, a közönség kedvenc Selim érkezett Kulcsár helyére, ami viszont a várt változást nem igazán hozta meg. A második félidőben összeszedett hátrány miatt aztán az utolsó fél órára átálltunk a hozzánk jobban illő 4-4-2-re, Sidibét feltolva Adamo mellé. A játékunk viszont ezután sem lett jobb, hogy végül nem kaptunk ki, az nagyrészt a küzdeni tudásnak, és Coulibalynak köszönhető. A francia csatár egy büntetővel, egy harminc méteres kapáslövéssel, és egy begyötört találattal szerezte meg második mesterhármasát a Lokiban.

Ezt a mérkőzést legjobb lenne hamar elfelejteni, ugyanakkor a bajnokságból eltelt négy forduló alatt szembetűnő romláson ment át több csapatrészünk is. A tavaly zseniálisan működő védelmünk rendre hibázgat, a helyezkedéssel például komoly problémák mutatkoztak tegnap is, gyakorlatilag mind a négy játékosnál. A középpályán kevés labdát szerzünk, viszont sokat szórunk el, igaz, erre mentség lehet, hogy továbbra sem játszottunk ideális felállásban. Amennyiben Varga és Selim is egészséges lesz, reméljük ez a sor visszatalál a jó játék ösvényére.

Percek, események

47. perc: Simac rossz felszabadítása után villámgyors akciót indítottak a hazaiak, amely végén Okoronwko tekert a hosszú sarokba. 1-0

62. perc: Gyorsan és trükkösen elvégzett szabadrúgás után a berobbanó Krejci megszerzi csapata második találatát. 2-0

71. perc: Rezesbe rúgnak bele a büntető területen belül, a tizenegyest Coulibaly magabiztosan értékesíti. 2-1

75. perc: Dibusz jön ki a tizenhatosa elé, fejjel azonban nem sikerül messzire tisztáznia, így Coulibaly harmincról, kapásból kapura küldi, a játékszer végül a felső léc segítségével a hálóban landol. 2-2

79. perc: Szakály-Sidibe összjáték végén kameruni csatárunk teszi középre a labdát, ahol érkezik Coulibaly, és mindenkit megelőz. 2-3

Pontozás

Polekszics: Érződik rajta a meccshiány, rengeteg labda kijött róla, amiket Novakovics biztosan fogott volna. A gólokról nem tehetett. 6

Nagy: Alapvetően jól látta el feladatát, a kőkemény Uzoma nem nagyon jutott szóhoz mellette. A bal oldalunkról középre érkező labdáknál viszont rendszerint késve húzódott be, Grumics és Bajzát is helyzetbe került így. 6

Simac: Talán legjobb védőnk volt tegnap, de neki is gyenge meccse volt. Az első gólnál rossz helyre fejelt el egy előre ívelést, amit öt másodperc alatt ki is használt a Pécs. 6

Mészáros: Ha Máté egészséges, valószínű tegnap pihent volna Mészi. A játékát elnézve rá is fért volna, de ez bocsánatos bűn, ennyi meccsel a lábában. Rengetegszer segített be Korhutnak a bal szélen, főleg az első félidőben. 6

Korhut: Finoman fogalmazva sem játszotta élete meccsét. Az első félidőben sokszor megverték, általában azért csúszott el a védekezésünk, mert Mészárosnak kellett kihúzódnia bal oldalra. Neki sem ártana egy kis pihenés, de igazából neki sincs helyettese a keretben… 5

Kulcsár: Ismét igazi posztján, jobbszélsőként kellett (volna) villognia, de ez egyáltalán nem jött neki össze. Egyetlen erősségét, a gyorsaságát esélye sem volt kihasználni, rendszerint hárman körbeállták, és elvették tőle a labdát. Cseréje teljesen indokolt volt. 4

Bódi: Ő viszont egyáltalán nem a posztján játszott, és ez érződött is. Ugyanakkor a labdakezelési hibákra és a rossz passzokra ez sem magyarázat, ez egyáltalán nem az a Bódi Ádám volt, aki tavaly húzóemberünk volt. Reméljük csak átmeneti formaingadozás… 5

Ramos: A szerelések ezúttal is megvoltak nála, de még mindig ipari mennyiségben szórja el a labdákat. Pedig idén már játszott is pár meccset, nem sokáig lehet már mentegetni azzal, hogy hosszú ideig nem volt játékban… 6

Szakály: Az első félidőben egy lövése volt, a másodikban valamelyest feljavult talán. Irányítani viszont továbbra sem tud, megváltás lesz neki, ha Selim teljes értékű lesz. A győztes találatból ugyanakkor kivette a részét. 6

Rezes: Felemásan teljesített, sokszor percekre eltűnt, de így is aktívabb volt az ő oldala, mint a másikon Kulcsár vagy Bódi. Mivel ő harcolta ki a tizenegyest, ami elindított minket, jár neki a magasabb osztályzat. 7

Coulibaly: Végig brusztolta a mérkőzést, szerzett három gólt, amiből ráadásul a középső parádésra sikerült. Reméljük sikerül maradásra bírni, de ilyen teljesítménnyel nem lenne meglepő, ha továbbállna, sajnos. 9

Selim: Félidőben beállt, és nem is vallott szégyent. Innentől ráadásul csak egyre jobb lesz, ahogy játékba lendül majd újra. 6

Sidibe: Beállásának is köszönhetően javult kicsit az előre játékunk, gólpasszt is jegyzett. Lehet még ennél jobb is, és lesz is. 6

Spitzmüller: Beállt.