Ennél több kell

lokipapa3Kötelező három pont – gondolta elsőre mindenki a Pápa elleni mérkőzést megelőzően, de voltak óvatosságra intő jelek, például, hogy ellenfelünk legnagyobb bajnoki riválisunk, a Videoton otthonában szerzett értékes pontot. Ráadásul nekünk csütörtökön még Nyíregyházán volt jelenésünk az EL play-off körében, ami sajnos nem úgy alakult, ahogyan terveztük. Talán ennek, valamint a még hátralévő visszavágónak is köszönhetőn kissé felforgatott kezdőcsapattal álltunk ki, azonban ennek ellenére sem gondoltuk volna, hogy ilyen nehéz mérkőzés vár ránk.

Az alapcsapathoz képest két válogatott játékosunk, a hetek óta szerda-szombat ritmusban játszó Mészáros, valamint Szakály Péter, illetve házi gólkirályunk, Adamo Coulibaly kapott pihenőt – ők a padon kezdtek -, míg Nagy Zoltán és Rezes László a keretbe sem került. Bouadlára továbbra sem számíthatott szakmai stábunk, a kapuba pedig ismét Verpecz István állhatott. Az ellenfél egy öt védős hadrendet választott ellenünk – akár csak tavaly -, és gyors kontrákra építettek, illetve Seye erőszakosságában bíztak.

lokipapatactic

Talán az a legnagyobb szerencsénk, hogy ma ezzel a Pápával találkoztunk, és nem egy erősebb csapattal, mert bizony a mai produkcióval nem sok csapat ellen szereznénk meg a három pontot. Ez ma sikerült, igaz a győztes gólra egészen a 76. percig kellett várni. A pápaiak nem törekedtek kihasználni gyengeségeinket, és gyakorlatilag a félpályát sem sokszor lépték át, bár két-három szép kontrára futotta az erejükből. Meddő mezőfölényünk ellenére nem tudtunk helyzeteket kialakítani, mindent elmond a meccsről, hogy első komoly ziccerünk egyben a gólunk volt. A félidőben szükség volt a váltásra, és érkezett is, Szakály és Coulibaly személyében. A játék azonban velük sem akart javulni, az idő pedig egyre csak szorongatott. Coulibaly ma igazán a labdával sem találkozott, ha pedig ő rossz napot fog ki, akkor bajban vagyunk. Sidibe szintén eltűnt a pápai védők sűrűjében, a két szélünk pedig nem működött megfelelően. Aztán a végére csak sikerült begyötörni a győztes gólt, köszönhetően a vendég védők pocsék helyezkedésének, és Szakály higgadtságának. A gyenge színvonal mellé még hatalmas hőség, és sajnos bántóan kevés néző párosult.

Intő jel, hogy zsinórban másodszor játszottunk meglehetősen gyengén a bajnokságban, és hiába nyertük meg mindkét meccset, a tűzzel nem játszhatunk örökké. Csütörtökön még vár ránk egy visszavágó a belgák ellen, utána rögtön a nagy mumusunkhoz, az Újpesthez utazunk, ahol ez a produkció már egészen biztosan nem lesz elég a győzelemhez.

Percek, események

21.perc: Balogh hazafejelt labdájából kis híján öngól születik, de Szűcs bravúrral kitornázza.

76.perc: Varga beadását Szakály teljesen üresen vehette le az ötös vonalán, és higgadtan pöckölte a bal sarokba. 1-0

87. perc: Dombi íveli be a Bernáthtól kapott labdát, Szakály a kaputól hét méterre fejelhetett, de Szűcs lábbal véd bravúrosan.

Pontozás

Verpecz: Hétközi megaláztatása után zokszó nélkül állt be a kapuba, és védett hibátlanul, a 3. percben bemutatta a meccs legnagyobb bravúrját. Igaz sok dolga nem nagyon volt ezen kívül. 6

Bernáth: A hozzáállása és küzdőszelleme becsülendő, védekezésben szinte hiba nélkül játszott, a támadásokat azonban nem jól segítette, beadásai pontatlanok voltak. 6

Simac: Feladatát megoldotta, igaz sok dolga nem akadt. Voltak fontos szerelései, és nem nagyon mentek el mellette. 6

Szűcs: Védőtársához hasonlóan őt sem állították megoldhatatlan feladat elé, magasságából adódóan a levegőt uralta, voltak azonban bosszantó hibái, rossz passzai. 6

Korhut: Az új idényben továbbra sem találja tavalyi formáját, viszont ma már legalább elfogadhatóbb teljesítményt nyújtott. Támadásban ő is halovány volt, nem egyszer választott rossz megoldást. 5

Bódi: Korhuthoz hasonlóan ő a másik, aki gyengébben játszik, ő azonban ma sem nyújtott elfogadható teljesítményt. Sok labdakezelési hiba, elrontott passzok, gyenge lövések. Ráférne egy kis pihenés, fejben össze kéne szednie magát. 4

Varga: Lehet, hogy utoljára láttuk őt az Oláh Gábor utcán futballozni, és nem is játszott rosszul. Sok labdát szerzett, jól osztogatott, és voltak szép cselei is. Nagyon fog hiányozni, ha eligazol. 7

Lucas: Ez a produkció nagyon kevés az NB1-be. Lassú, körülményes, pontatlan. Nem sok ideje van már, hogy felnőjön a feladathoz. 4

Yannick: Tőle ma is a szokásos lusta játékot láttuk, bár legalább a védekezésbe most jobban besegített, mint ahogy egyébként szokott. Továbbra sem akarja gyorsaságát kihasználni, amikor övé lehetne a labda, akkor a kocogása miatt nem éri el, sokat cipeli a labdát, nem passzol. Ha lenne kedve focizni, az NB1 legjobb szélsője lehetne. 5

Kulcsár: Szerencsére Kondás is rájött, hogy ő nem csatár, hanem szélső, de Coulibaly hiányában az egyetlen alternatíva, aki szerepet kaphat csatárposzton. Ma is gyengén játszott, elpattognak tőle a labdák, kapura veszélytelen, cselei nem jönnek be. 4

Sidibe: Ma ő is halovány teljesítményt nyújtott, bár a mezőnymunkája jó volt, hátul is sokszor jól szerelt. De mivel csatár, így elsődlegesen a gólszerzés a feladat, ma pedig egy fejest leszámítva helyzetbe sem került. 5

Coulibaly: Ma neki sem ment igazán, bár labda nem nagyon volt nála. Elől sokat küzdött a védőkkel. 5

Szakály: Győztes gólt szerzett, így joggal érdemli ki a meccs embere címet, ennek ellenére neki is van hova javulnia. Ráfért az egy félidőnyi pihenés. 7

Dombi: Le a kalappal előtte. Hozzáállása továbbra is példaértékű, 39 éves kora ellenére lendületet vitt a játékunkba, és az általa elvégzett szögletek több veszélyt rejtettek, mint a korábbiak a meccsen. A végén még gólpasszt is adhatott volna Szakálynak, ha Szűcs nem véd bravúrral. 7