A várva várt siker

loki_pecsAz OTP Bank Liga 19. fordulójában az alapvetően kellemes ellenfélnek nevezhető PMFC gárdája érkezett az Oláh Gábor utcára. Legutóbbi vendégeskedésük alkalmával – ki ne emlékezne rá – bajnoki címet ünnepelhettünk, és bizonyos szempontból a mostani mérkőzésnek is nagy tétje volt. Nevezetesen, az összes ellenlábasunk nyert a hétvégén, így, ha a dobogó közelében szerettünk volna maradni, a Pécset idehaza verni kellett. Bár az elején ránk ijesztettek a fiúk, a végére magabiztos sikert arattunk, és talán végre a Coulibaly-fóbiánk is megszűnni látszik…

A hétközi, Vidi elleni Ligakupa meccshez hasonlóan ismét a tőlünk szokatlan 4-3-3-as rendszert választotta Kondás Elemér, Szécsi először kezdett bajnokin, Pölöskey ezúttal a támadósor közepén szerepelhetett csúcsékként, jobbról pedig Kulcsár gyorsaságára próbáltunk alapozni. A formációváltás áldozata ezúttal Cicó lett, ezt leszámítva viszont az alapcsapatunk játszott, meglepetést aligha fedezhettünk fel a középpályán és a védelemben, úgy tűnik még Ramosnak is sikerült kivívnia helyét az állandó kezdőcsapatban.

loki-pécs13

Az első félidőt úgy kezdtük, ahogy azt kell is: alig telt el tizennégy másodperc a kezdőrúgás után, amikor máris védenie kellett a vendégek kapusának, és az első tíz percben a labdabirtoklásunk is már-már barcelonai magasságokban járt. Komoly helyzetet ugyan nem sikerült kialakítani, de egyértelműen nyomást gyakoroltunk a pécsi kapura. Grumics gólja aztán hidegzuhanyként ért minden Loki szurkolót. Talán éppen a túlzott támadni akarásnak hála egy kontrát sikeresen végigvittek, hirtelen 0-1, az őszi meccshez hasonlóan kezdhettünk kapaszkodni. A kapott gól azonban érezhetően megfogott minket, ha nincs Verpecz bravúrja a Mészároson megpattant lövésnél, hamar elúszhattak volna a bajnoki pontok. Bódi – immáron sokadik – szabadrúgása után azonban Pölöskey megszerezte első debreceni gólját, ez pedig újra visszahozta a csapatot a mérkőzésbe, a félidő hátralévő részében ismét mezőnyfölényben futballoztunk.

Az első negyvenöt perc után Kondás mester lekapta a pályáról a keveset mutató Kulcsárt, helyette Sidibe került a pályára. Valamelyest módosult ettől a felállásunk is, Pölő került ki közelebb a jobb szélhez, Sidibe pedig mehetett a helyére, a kapu elé. A második félidőt aztán gyakorlatilag végig uraltuk, talán egyetlen pécsi lehetőségben volt benne a gól, de azt a lehetőséget is elhibázták. A nagy nyomásnak aztán az eredménye is meglett, a csereként beálló Dombi tekerte a labdát Sidibe fejére, lehetett menni ünnepelni, máris nálunk az előny. Hogy a győzelmünk ne forogjon veszélyben, arról előbb a nálunk csúcsgázsit kérő Lázár, majd Horváth Adrián gondoskodott, mindketten mehettek idő előtt zuhanyozni, ráadásul az utóbbi szabálytalanságáért befújt büntetőt a balhátvédként játszó Szakály értékesítette. A végén aztán Sidibe gondoskodott arról, hogy ne törjön meg a sormintája, idén összesen három meccsen lőtt gólt, de mindhármon kettőt vágott. A vége simának tűnő 4-1 ide.

Bár a játékunk még mindig nem volt valami sziporkázó, a győzelmünk nagyjából tizenhat percig forgott veszélyben mindössze. A meccs egyik legnagyobb pozitívuma pedig egyértelműen a szakmai stáb húzása volt, végre mertünk kísérletezni, ez pedig bizakodással töltheti el a szurkolókat a jövőre nézve.

Percek, események:

15. perc: Grumics lép ki egy kontra végén, és higgadtan gurít el Verpecz lábai között. 0-1

31. perc: Bódi szabadrúgása találja meg a kapu előtt Pölöskeyt, aki megszerzi első bajnoki gólját piros-fehérben. 1-1

64. perc: Dombi beadását ezúttal Sidibe fejeli szépen a kapu jobb oldalába, fordít a Loki! 2-1

75. perc: Sidibe csíp el egy lassú passzt, Lázár Pál pedig egy ütemmel később lép oda, jogos sárga lap, és mivel neki már volt egy, mehetett zuhanyozni.

83.-84. perc: Horváth próbál hazaengedni egy labdát Dibusznak, Pölő viszont szemfüles, az eredménye egy piros lap a védőnek, egy büntető nekünk, melyet Szakály higgadtan értékesít is.

89. perc: Nagy Zoltán vált ritmust, a lapos beadását pedig Sidibe becsúszva juttatja a hálóba, 4-1.

Pontosztás:

Verpecz: Szokás szerint magabiztosan tette a dolgát, a gólról nem tehetett. A kirúgásai viszont már-már Novakovicsot idézték. 6

Nagy Z.: A támadásokhoz jól lépett fel, viszont az első félidőben meggyűlt a baja a Gaál-Zeljkovics-Wittrédi hármassal, rendszerint az ő oldalán próbált támadást építeni a vendégcsapat. 6

Simac: A jól ismert kemény játékát hozta, Mészivel párban levették Grumicsot és később Simont a pályáról. 7

Mészáros: Ugyanaz mint Simacnál, annyi kiegészítéssel, hogy a gólnál őt rázta le Grumics, ezért a kisebb osztályzat. Ettől függetlenül jelenleg a legjobb magyar középhátvéd… 6

Korhut: Kicsit sótlannak tűnt, sokszor nem került a labda közelébe. Viszont leradírozta a pályáról a villámgyors Nagy Olivért, szóval jár neki is a gratuláció. 6

Bódi: Végigrobotolta a meccset, és gólpasszt adott. A negatívum egyértelműen a rögzített szituációkból adott rengeteg pontatlan labda, a gólpasszon kívül nem nagyon volt másik pontrúgása, ami embert talált.7

Ramos: Rengeteg szerzett labda, és a megjátszásuk sem okozott legtöbbször gondot. A sárgáját egyértelműen jogtalannak éreztem… 7

Szakály: Hosszú percekre eltűnt a pályán, tőle többet várok mindenképpen. A meccs végén balhátvédként is bizonyítania kellett, bár sok dolga már nem volt. 6

Kulcsár: Szokásos játék, és ez nála nem dicséret. Egyszer lett volna lehetősége mindenkit lefutni, pechjére Zeljkovics bevállalt egy sárgát a buktatásáért. A cseréje indokolt volt. 5

Pölöskey: Megszerezte az első gólját, összehozott egy tizenegyest, egy piros lapot, és végig nagy kedvvel játszott. Nagyjából ilyen az a Pölő, akit látni akarunk, csak így tovább. 7

Szécsi: Nem volt élete meccse, de neki azt hiszem megbocsátható. 6

Sidibe: Visszatérése óta most láttuk talán először az igazi Sidibét, majdnem minden labdaérintése sikeres volt. Két gól, egy piros lap Lázárnak, minden meccsen elfogadnánk egy ilyen teljesítményt. 8

Dombi: Beállt, és nem sokkal később gólpasszt jegyzett. Kell ennél több egy Dombi Tibitől? 6.5

Czvitkovics: Tizenkét percet játszott, de ez a teljesítmény még mindig kevés lesz ide. A mostani sokat futós játékunkba már nem feltétlenül fér bele.