Újabb csalódás

bunteto_fradiKezdjük a száraz ténnyel: sorozatban harmadszor is vereséget szenvedett csapatunk. A csalódás azonban egyáltalán nem ez (egy góllal bármikor ki lehet kapni az Üllőin…), sokkal inkább az újfent mutatott játékunk. Fájó, mennyire fölénk kerekedtek tegnap a zöldek, egy nap távlatából is nehezen tér magához az ember. Az okokat ki-ki keresheti a klubvezetőkben, az edzőkben, vagy a játékosokban, egy azonban biztos, valami nagyon elromlott tavaly május óta, és sürgősen változtatni kell valamin a csapat körül, ilyen produkciók ugyanis nem méltóak az elmúlt évekbeli Lokihoz.

A változásra törekvés egyébként már a Fradi meccs előtt is megfigyelhető volt Kondás mesteren. Hosszú idők után először más formációban játszottunk (a sablon 4-4-2-t felváltotta egy sokkal modernebb 4-2-3-1), és két személyi változás is történt (részben a felállás miatt is). Az első húsz percben aztán semmi gondunk nem is volt, a gyors gól és az agresszív letámadásunk miatt a Fradinak nem volt esélye átvenni a kezdeményezést. Nagyjából azt játszottuk ekkortájt, amit tavasszal Fehérváron: sok mozgás, már az ellenfél térfelén elkezdtünk védekezni, a hazaadásokat is keményen letámadtuk. Aztán húsz perc után, hogy mi történt velünk, arra nehéz szavakat találni. A középpályánkon úgy mentek át, mintha ott sem lettünk volna. A héten egy napot edző Mészáros-Simac páros sem volt a topon, a támadójátékunk pedig konkrétan meghalt. Az, hogy a Fradi győzelméhez szükség volt Fábián sporttárs közreműködésére is, az egyedül Verpeczen múlott.

loki-fradi12

A középpályánk gyengesége különösen furcsa és sajnálatos a tavalyi remeklés után. Varga gyakorlatilag négy ember helyett védekezett, Spitzmüller újfent kritikán aluli teljesítménnyel rukkolt elő, a szélső játékunk pedig teljesen súlytalannak bizonyult. Selim szokásához híven robotolt rendesen, de a csapat játékával együtt az ő teljesítménye is visszaesett. A második félidőben aztán – teljesen érthetetlen módon – Sidibe beállt a baloldalra, illetve Selim váltására a veszélyesen játszó Czvitkovics is pályára lépett.

A védősorunk egyáltalán nem élete meccsét játszotta. Nagy Zoli újfent a kezdőben találta magát, valószínűleg Bernáth lassúságától tartott Elemér, ugyanakkor utólag elmondhatjuk, hogy ez a változat sem jött be, Jenner és Bönig ugyanis nem egyszer megkevert minket ezen az oldalon. A két belső védőnk betegségéről már szóltunk, nekik megvan a mentségük a gyengébb játék miatt. Még így is nagy szerencsénk, hogy nem kellett nélkülük kiállni…

A jövőre nézve nehéz bármit is tanácsolni. A téli szünetig elvileg három meccsünk van hátra (bár személy szerint örülnék, ha jövő hét péntektől intenzív havazás kezdődne pár héten át), ezekből minél több pontot el kell csípnünk, az igazi változásokhoz viszont kevesek lesznek ezek az egyhetes szünetek, érdemi fejlődés maximum tavaszra várható el.

De addig is… HAJRÁ LOKI!!!

Percek, események:

10. perc: Selim szöglete után alakul ki kavarodás a Fradi kapuja előtt, Coulibaly eszmél leggyorsabban, és okosan a hosszú alsóba teker. 0-1.

34. perc: Ezúttal Fradi szöglet, melyet Böde fejel a rövid felsőbe. 1-1

90. perc: Mészáros ellen fújnak be egy vitatható büntetőt, melyet Józsi értékesít. 2-1

Pontosztás:

Verpecz: A gólokról nem tehetett a minimális vereség viszont neki köszönhető. Eszméletlen magabiztos lett, jól él a sors által felkínált lehetőséggel. 8

Nagy Z.: Nem boldogult Jennerrel, viszont volt fontos mentése középen. 5

Mészáros: Bár véleményes a büntető, hibázott, amikor beengedte maga elé Bödét, és akkor is, amikor rátette a kezét. Nem szabad lehetőséget adni a bírónak… 5

Simac: Ő az első gólnál maradt le csúnyán Bödéről. 5

Korhut: Talán ő volt a védelem legbiztosabb pontja, bár mellette is elmentek párszor. Nagyrészt azért megoldotta a feladatát. 6

Varga: Kétség kívül a harmadik legjobb játékosunk volt tegnap, végig robotolt a többiek helyett is. 6

Spitzmüller: A tegnapi bizonytalan védekezésből is sikerült lefelé kilógnia. Kilencven perc alatt kb. két labdát szerzett, el is szórta mindkettőt azonnal. 3

Pölöskey: Jobb oldalra vezényelték, sokkal rosszabbnak nem mondanám, mint az utóbbi időben Bódit. Ettől még súlytalan volt, bár az akarás rajta is látszott. 5

Selim: Kezdi visszanyerni a formáját, de erőnlétileg láthatóan le van maradva. Valószínűleg fáradtság miatt cserélték le. 6

Rezes: Gyengébb napjait idézte, bár az első húsz percben még ő is ficánkolt. 5

Coulibaly: Kulibácsira ezúttal sem lehetett panasz, a helyzetét gólra váltotta, a felívelt labdákat meg esélytelen volt megtartani 5-6 Fradista között. Ez viszont nem az ő hibája. 7

Sidibe: Érthetetlen a cseréje. Nulla középpályás játékra nem egy center behozatala kell legyen a válasz, főleg nem a bal szélre… Nem is tudott mit kezdeni azon a poszton. 5

Czvitkovics: Az egyetlen érdemleges cserénk, két veszélyes lövése is akadt, így gyakorlatilag a legaktívabb játékosunknak mondhatjuk. 6

Szűcs: Beállt.