A lokomotív tovább robog

DI_Dvsc-Teva-Nyiregyhaza-5

Csakúgy, mint az őszi szezont, ezúttal a tavaszit is a keleti rangadóval kezdtük. Rangadó? Annak indult, de a játékot látva inkább nevezhetnénk azt edzőmeccsnek. A DVSC hatalmas fölényben játszva győzött 5-0-ra. Lássuk, hogyan!

A nyíregyháziak jó formájukat mutatták az utóbbi időkben, de most ezt egyáltalán nem mutatták meg, mintha már a kezdő sípszótól kezdve vesztésre lettek volna ítélve. Ekkora győzelemre nem sokan számítottunk. Végre csapatunk a gyakorlatban is tudta hozni a papírformát, sőt még annál többet. 28 ponttal a tabellán sikerült beérnünk az élbolyt. Jobban nem is alakulhatott volna ez a nap, egyedül a megszokott hangulat hiányozhatott. Nem tudok mást mondani: szép volt fiúk! Bár az élő tudósításunk elmaradt, egy igen bő videó- és képanyaggal jelentkeztünk a mérkőzésről. Ha még nem láttad, ne hagyd ki: LINK.

A szurkolók száma elmaradt a remélttől, vagy a várttól, talán negatív rekord is a 2612 néző egy DVSC-Nyíregyháza rangadón. Nem a legjobb keleti rangadó volt ilyen szemmel nézve, bár erre lehetett számítani. A Győr elleni győzelmünk nagy eredmény volt, ezek után ez a meccs a kötelező győzelem kategóriába tartozik – gondoltuk. A kezdőcsapatokat nézve mindkét félnél egyaránt volt meglepetés. Míg a nyíregyháziaknál Bajzát csak cserepadon foglalt helyet kisebb sérülése miatt, addig nálunk Novakovic-ot kellett nélkülözni. A kapuban így Verpecz állt, aki a meccs elején bizonytalannak tűnt, de később belelendült a játékba, habár nem sok dolga volt. A Győr elleni meccshez képest sokkal offenzívabban álltunk fel, ami persze érthető. Sidibe végre visszatért a csapathoz, Bódi viszont csak a cserepadon kapott lehetőséget. Azon, hogy Tisza megint a kezdőcsapatban van már nem is akartam felhúzni magam…

lokiszpari

Mátyus János csapata inkább a védekezésre összpontosított, ami szintén nem okozott számomra meglepetést. A mérkőzés elején már látszott a debreceni fölény. A nyíregyháziak mintha még az öltözőben ragadtak volna, sorra követték el a súlyosabbnál súlyosabb hibákat. Ennek következménye volt az első gólunk a 12. percben, amin mindenki nagyon meglepődött. Sidibe a 11-es pont környékéről fejelte be a labdát, amit Baloghnak simán fognia kellett volna. Nekünk viszont nagyon jól jött a Szpari ügyetlenkedése, 1-0 ide! Ezek után végérvényesen felbillent a pálya.

Nyíregyházi lehetőséget csak nagyritkán lehetett látni A támadásaikat csírájában elfojtottuk. A 25. percben egy újabb hibát követett el a nyíregyházi védelem. Ezúttal Szokol nem tudott felszabadítani, amivel Tisza került ígéretes helyzetbe és gyönyörűen helyezte a labdát a hosszúba. Tisza gót lőtt! De még milyet! Egyszerűen nem akartam hinni a szememnek! Ekkor én már tudtam is: minden minden eldőlt. Nem is kellett sokat várnunk az újabb hibájukra. A 33. percben egy megérdemelt büntetőhöz jutottunk, amit Tisza végzett el, és hiába gondoltam lehetetlennek, hogy Tisza duplázzon, ő képes volt rám cáfolni és megszerezte a második gólját – a debreceniek nagy örömére. Elég nagy zakó van készülőben a Szparinak, ha még Tisza is két gólt rúg! Az első félidő vége nagyon ellaposodott, a vendégek már nagyon várták a szünetet. Kicsit sajnáltam a Nyíregyházát és nem is ezt vártam tőlük. Semmi győzni akarás nem volt a játékukban és a hozzáállással is vannak náluk gondok.

Talán kicsit felrázza őket Mátyus és még tudnak meglepetést okozni a félidőt követően – gondoltam. Ám ez közel sem így volt. A második félidőre már tényleg osztálykülönbség volt a két csapat között. A Szpari kezdett szétesni és még nehezebb helyzetbe kerültek, miután Jánvári utolsó emberként lerántotta Szakályt és kiállították. Eközben jó volt nézni a mieink játékát. Látszott, hogy örömmel fociznak és tudják, hogy mit csinálnak. Több előre begyakorolt figurát is fel lehetett fedezni. Ilyen volt például Mihelic gyönyörű beadása rabonában (ez még korábban, az első félidőben), illetve a folyamatos háromszögezések is a széleken. Sokszor egy-egy passz meghalt a szépségben, de ez ilyenkor nem számít. Szóval örömfoci itt, szenvedés ott. Kár, hogy ezt a szép játékot csak ennyi néző kísérte figyelemmel a helyszínről…

De ezzel még nem volt vége. A 72. percben Sidibe szerencsés körülmények között, de botladozva megszerezte a második gólját is. Ezek után egyre több volt a debreceni lehetőség, Mihelic szabadrúgásai közül a harmadik már a kapufán csattant. Ennél rosszabb helyzetbe már aligha kerülhettek a nyíregyháziak, ám a kegyelemdöfés még hátra volt. A mérkőzést ugyanis 9 emberrel fejezték be, miután Abdouraman folyamatos szabálytalanságait követően végre megkapta a második sárgalapját. A 2 perces hosszabbításban pedig tizenegyesből szereztük meg az ötödik gólunkat, Szakály révén. Vad II nem is kínozta tovább a vendégeket és véget vetett a találkozónak. Gyönyörű játék! Szép volt fiúk!

A játékosok értékelése számomra sosem volt könnyű feladat, de azt hiszem, most mindenkivel elégedett lehetek:

Verpecz István: Nem volt különösebb dolga a meccs folyamán, de ha kellett magabiztosan mozdult ki, megelőzve a nagyobb helyzetet. 6.0
Lázár Pál: Ahogy a védelem többi tagjának, neki sem volt sok szerepe a mérkőzésen. A jobb szélen sokkal jobban tudott érvényesülni Jovanovic. Mindezek ellenére nem nyújtott rossz teljesítményt, de ennél többet vállalt Győrben. 6.0
Máté Péter:
Szerencsére nem bomlott fel a bevált védőpáros. Nem ez volt élete meccse, de mindig ott volt, ahol lennie kellett. 6.0
Dusan Brkovic:
Minden védőre, így rá is kevesebb feladat hárult a mérkőzés során. 6.0
Korhut Mihály: A megszokott jó formáját hozza meccsről meccsre, nem hiába az egyik legjobb ember a csapatban. Ezúttal is ott volt, ahol kellett és nem okozott csalódást. 6.5
Alekszandar Jovanovic: A meccs egyik legjobbja! Nagyon tetszett a hozzáállása és a küzdeni akarása. Bebizonyította ismét, hogy jó igazolás volt. 7.0
Varga József: Kicsit kevesebbet nyújtott a megszokottnál. Néha eltűnt a pályán, nem ő volt a játék középpontjában. 6.0
René Mihelic: Nálam a meccs embere! Két gyönyörű gólpassza volt, harcolt a pályán. Nem mindennapi mozdulatokat láthattunk tőle és élvezte a játékot. Sajnáltam, hogy a szabadrúgásából csak a lécet találta el, megérdemelt volna egy gólt. 7.5
Selim Bouadla: Igazából sokkal szívesebben láttam volna Bódit az ő posztján. Az első félidőben még volt pár jó megmozdulása, de a másodikban eléggé eltűnt. 6.0
Ibrahima Sidibe: Remek visszatérés kezdőként, két gól, szép játék! Nagyon hiányzott korábban. 6.5
Tisza Tibor: Ennél kellemesebb meglepetésre nem is számíthattam. Általam nagyon sokat (túl sokat) szidott játékos. Góljaihoz gratulálok és most megemelem előtte a kalapomat. 6.5
Szakály Péter: Jó csere volt, felvette a meccs ritmusát és többször is helyzetbe került, habár csak büntetőből talált be. 6.0
Vadnai Dániel és Zsidai László: Nem tudtak sokat hozzátenni a játékhoz. Jó frissítések voltak a csapatnak, de nem volt emlékezetes megmozdulásuk.
Kondás Elemér: Jó taktikát választott, jól cserélt és jól nyilatkozott. A játékosok tudták, hogy mit csinálnak és látszott, hogy edzéseken begyakorolt figurákat alkalmaznak a mérkőzésen. Jól felkészítette a csapatot, szép munka! 7.0

Jövő héten az MTK-t fogadjuk itthon, ami már sokkal nagyobb kihívásnak ígérkezik. Ugyanilyen hozzáállással és ilyen játékkedvvel meg lehet a 3 pont!