Vasárnap esti kabaré

lokidiob

És ez több szempontból is igaz volt a forduló egyik legjobban várt mérkőzésének számító keleti rangadón. Egyrészt kiváló, izgalmas mérkőzést láthatott a nagyérdemű, méghozzá közel telt ház előtt, másrészt nagyokat lehetett derülni a két csapat, de főleg a mieink által kihagyott ordító gólhelyzeteken. A végeredmény lehetett volna akár 7-3 is, de – az Újpest elleni meccshez hasonló mérkőzésen -, végül „csak” két gól született.

Nagy örömmel konstatálhattuk a mérkőzés előtt, hogy Czvitkovics Péter és a közönség kedvence, Selim Bouadla legalább már a kispadon helyet tudtak foglalni, kettejük játékára mindenképp nagy szükségünk lenne, főleg utóbbiéra. Ugyanis Szakály már hetek óta szürkén futballozik – kényszerposztján – középen, így e két személy lehet számára a felmentősereg, minek után visszakerülhetne saját posztjára, a bal szélre. Meglepetést mindössze annyiban tartogatott a kezdőnk, hogy Yannick sokadszorra is megkapta a bizonyítási lehetőséget, míg az elmúlt hetekben jól futballozó Rezes kimaradt a keretből. A Diósgyőr egy masszív védekezésre alapozva kontratámadásokkal próbált operálni, amire alkalmas volt a szélsőik gyorsasága révén.

lokidiotaktik

Végre nem úgy indultunk neki a meccsnek, hogy majdcsak betalálunk, addig is el tötyögünk-lötyögünk, hanem már az első perctől kezdve támadólag léptünk fel, és kezünkhöz ragadtuk az irányítást. Mindazonáltal figyelnünk kellett a Diósgyőr kontratámadásaira, a két szélen két gyors játékos, elől egykori válogatott támadó foglalt helyet – ők hárman egyébként gyakran cserélgették egymás posztjait -, így egy-egy labdavesztés után gyorsan iszkoltunk hátra, nehogy átszaladjanak rajtunk. Fölényünk az első félidő közepére érett góllá, Yannick lőtte be üres kapura Bódi centerezését. Ezt követően nem estünk abba a hibába, hogy visszaállunk, amivel magunkra húzzuk az ellenfelet. Az első félidőben még volt pár ígéretes lehetőség, amivel növelhettük volna az előnyt, de ezek rendre kimaradtak, ám még ekkor sem sejthette senki, hogy mi vár ránk a második félidőben

A második félidő elejét már-már szokás szerint megnyomtuk, számos gólhelyzetet alakítottunk ki, de a gól nem akart összejönni. Közben azért a DVTK is jelezte, hogy a pályán van, ugyan is előttük is adódott nem egy hatalmas ziccer, amiket vagy ők ügyetlenkedtek el, vagy Verpecz védett bravúrosan. És akkor a 60. perc tájékán kezdődött a kabaré, és jöttek sorra a kihagyhatatlannál is kihagyhatatlanabb helyzetek: először Coulibaly törte el a labdát ziccerben, nem sokkal később Simac mesteri passzát követően kapu mellé gurított, majd Sidibe passzolt az üres kapu mellé. Coulibaly aztán a lécet is szétforgácsolta, de az ezt követő szöglet után végre megtört az átok, és végre betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést. Sok izgalom ezek után már nem nagyon volt, ami még említést érdemel, hogy Selim Bouadla végre pályára léphetett a sérülése után.

Az továbbra is elmondható, hogy ez a támadósor az NB1 legjobb párosa, amit ma is bizonyítottak. Ha a sérültek végre teljesen felépülnek, és visszanyerik formájukat, akkor Selimmel és Cicóval kiegészülve egy bitang erős középpályánk is lesz, és akkor lehet tömni jobbnál jobb labdákkal a csatárokat. Szélső poszton is erősek vagyunk, Bódi hétről hétre jobb formába lendül, Szakály visszakerülhet a bal szélre, ahol jobban tud játszani, és cserének ott van Yannick, Rezes, és remélhetőleg idővel Slimane és Ferenczi is. Következő héten az egész bajnokság egyik legnehezebb mérkőzése vár ránk Fehérváron, a Vidi ellen.

lokidiopanorama

Percek, események

24. perc: Sidibe keresztlabdáját Bódi egyből középre centerezte, ahol Yannick érkezett és az üres kapuba lőtt. 1-0

77. perc: Egy szöglet után kivágott labdát Korhut azonnal visszafejel, a labda Coulibalynál köt ki, aki higgadtan a bal felsőbe vágta a labdát. 2-0

Pontozás

Verpecz: Hozta a hetek óta tartó magabiztos formáját, ma is hibátlanul védett, több alkalommal is nagyot védett. 7

Bernáth: Előzetesen féltettem őt, hogy Seydivel szemben mire megy majd, de leradírozta a pályáról a nála jóval gyorsabb támadót, viszont előre játékban ma nem nyújtott sokat. 6

Simac: Tanárian játszott, és az előre játékból is jól vette ki a részét. 7

Mészáros: Róla ugyanezt el lehet mondani, reméljük nem súlyos a sérülése. 7

Korhut: Ma is jól játszott, régóta várjuk már, hogy elkapja a fonalat. Gólpasszt jegyzett. 7

Bódi: Átlagos teljesítményt nyújtott, voltak jó átlövései, illetve gólpassza is volt. 7

Varga: Hozta a szokásost, védekezett, támadott, a végén meg kényszerből középső védőt is játszott. Mindenhol megállta a helyét. 7

Szakály: Továbbra is kevés, amit irányítóként középen nyújt, nem ez az ő posztja. 6

Yannick: Gólt szerzett, de a védőmunkája továbbra is nulla, sokszor Szakálynak kellett védekezni az ő posztján. Amíg ebben nem javul, nem lehet rá alapemberként számítani. Ezt leszámítva viszont az előre játékban ma jó teljesítményt nyújtott, ez kéne tőle többször is, megspékelve nagyobb alázattal és futóteljesítménnyel. 7

Sidibe: A meccs helyzetét ő hagyta ki, azt leszámítva nem is nagyon került helyzetbe. 6

Coulibaly: Három meccsre való helyzetet puskázott el a meccsen, de a mindent eldöntő gólt így is ő szerezte. Egy az egyben bárkit meg tud verni. 7

Kulcsár: Egyetlen pozitívum a mai meccse után, hogy nem kell kimosni a mezét. 6

Spitzmüller: Beállt.

Selim: Végre ő is beállt, és 10 perc alatt is bizonyította remek irányító készségét. Várjuk, hogy formába lendüljön.